Jak je důležité míti cestovní pojištění

Nejhorší chvíle na cestování je, když se začne všechno sypat. Štěstí, jakoby vás opustilo a na vás se hrne problém za problémem. A ten největší je, že jste v cizí zemi, která má mnohdy ceny zdravotních výdajů či náhrad škod násobně vyšší, než jsou ty české.

Z toho důvodu se ještě před vytvořením skutečně užitečného produktu jménem cestovní pojištění lidé doslova báli vytáhnout paty z domu.

Situace je po několika desítkách let skutečně skvělá. Za pár stokorun se můžete pojistit vůči škodě ve výši několika miliónů. Je pravdou, že se většině pojištěných naštěstí nic nestane. Ale ta menšina je ráda, že přemýšlela a zřídila si kvalitní cestovní pojištění.

Cestovní pojištění online snadno a rychle

Nicméně řekli jsme si, proč je důležité se pojistit. Teď si však řekneme, jak najít nejlevnější cestovní pojištění. Stejně jako mnoho služeb se i cestovní pojištění dá sjednat online. A to vám otvírá hromadu možností, jak toho využít.

Nemusíte nikam chodit. Můžete vše vyřešit během několika minut třeba ve frontě na letišti. Především ale můžete srovnat ceny všech společností, které nabízejí cestovní pojištění online a to je výhoda, která je ze všech největší. Stačí najít důvěryhodný porovnávač trhu a máte vyhráno. Doporučit lze Porovnej24.cz hlavně díky příjemnému vzhledu a vlastnímu call centru, kam můžete v případě jakýchkoliv nejasností zavolat.

Nejlevnější cestovní pojištění

Podle jakého klíče byste měli vybírat cestovní pojištění? Česká kancelář pojistitelů má jasno. Pro cesty po Evropě určila přibližné doporučené minimální částky pro bezpečné cestovní pojištění.

1 250 000 Kč u pojištění léčebných výloh

1 000 000 Kč u pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví

500 000 Kč u pojištění odpovědnosti za škodu na majetku

Vaším cílem při honu dokonalého cestovního pojištění je tedy najít co možná nejvýhodnější poměr mezi výší pokrytí a výslednou platbou.

A pak je vaším úkolem jediné. Užít si dovolenou. S cestovním pojištěním navíc bez starostí.