Kam v Evropě za potápěním?

 

Chcete-li strávit dovolenou potápěním v moři a pozorováním podmořského světa, nemusíte vyrážet až do Tichomoří či do Karibiku. I v Evropě je celá řada lokalit, které nabízejí úžasné zážitky při potápění nebo aspoň šnorchlování. Zajímavá místa jsou zejména v oblasti Středomoří, ale zkušení potápěči tvrdí, že nejlepší podmínky pro potápění najdete na Jadranu.

 

Nejlepší tipy

  • ostrov Elba – nachází se mezi Korsikou a pobřežím Itálie, ke které patří. Na Elbě je zhruba 36 potápěčských lokalit, kde se lze potápět s profesionálními instruktory. K nejznámějším patří La Corbela, La Facciola, Secca di Fonza či Corbelli
  • řecký ostrov Korfu – nádherné moře, které je zde teplé, láká potápěče a šnorchlaře. Zdejší podmínky jsou příznivé pro život spousty mořských živočichů
  • potápění mezi vraky lodí a ponorek z 2. světové války ve Francii
  • vynikající podmínky pro potápění najdete i v dalších lokalitách, jako je například Sardinie, Korsika a některé řecké či chorvatské destinace.

 

Mohlo by vás zajímat: Jaká je největší chyba při cestování do zahraničí?

Důležitost cestovního pojištění

Při potápění nemůžete nikdy předvídat, co se může stát. I přes maximální opatrnost může dojít k úrazu, v horším případě k infarktu, což obnáší vysoké peněžní částky za hospitalizaci a léčení. Pokud však máte odpovídající cestovní pojištění, pojišťovna vám léčebné výlohy proplatí. Budete-li chtít sjednat cestovní pojištění, ale nechcete zbytečně přeplácet, můžete vyzkoušet cenový srovnávač a ušetřit až 50% v porovnání se standardním pojištěním sjednaným v některé pojišťovně.

 

Mohlo by vás zajímat: Nejlevnější cestovní pojištění