Kvalitní microblading: Kurz naučí, jak vybírat vhodný tvar obočí

Pokud si přejeme provádět opravdu špičkový microblading, kurz by nás měl  mimo jiné naučit jak vybírat  vhodný tvar obočí ke konkrétnímu obličeji. Klientky si často neví rady, a  proto vkládají důvěru do make-up artistky. Naším úkolem je klientky nezklamat.

Tvar obočí ovlivňuje celý obličej

Ne každý typ obličeje si může dovolit každý tvar obočí. Abychom kulatý obličej ještě víc nekulatily a ten hranatý nedělaly ještě přísnější, je výběr tvaru obočí klíčový. Někdy ovšem klientky přijdou a požadují obočí, které viděly u své oblíbené celebrity. A my bychom jim měly umět vysvětlit, proč to  pro ně nemusí být nejlepší.

Obočí je sice jen malá, avšak podstatná část tváře. Umí přímo čarovat s výrazem a hloubkou pohledu. Zvýrazňuje rysy a obličej pak vypadá svěžejší a mladší. Avšak jen při výběru a úpravě toho správného tvaru. 

Jaké jsou základní typy obličeje

Nejčastěji rozlišujeme obličej kulatý, oválný, hranatý, dlouhý a srdcovitý.

  1.   Kulatý obličej má  lícní kosti přibližně  stejně široké, jako je jeho délka. Tváře jsou plné jako jablíčka a celý obličej vzbuzuje baculatý dojem.
  2.   Protáhlý obličej je výrazně delší a občas se mu nelichotivě říká koňský.
  3.   Hranatý obličej má velmi výraznou čelist, která je stejně široká jako čelo. Hranatá bývá i brada a celkový dojem tváře je přísný.
  4.   Srdcovitý obličej se vyznačuje širokým čelem a postupným zužováním směrem dolů k bradě. Ta bývá špičatá a ostrá.
  5.   Oválný obličej je považován za ideální, protože mu sluší téměř cokoliv. Je delší než širší a má jemné harmonické rysy.

Obočí, které  bude těmto typům obličeji slušet

  1.   Kulatý obličej potřebuje dodat trochu ostrosti. Proto mu sluší klenuté obočí, které je co nejvyšší a špičatější. Nemusí být příliš tlusté a především ne krátké. Pak by obličej vypadal buclatý a širší. Obočí proto musíme zašpičatit a nezkracovat.
  2.   Dlouhý obličej potřebuje rovný tvar obočí, kterým se tvář rozšíří. Nevadí, že bude široké a zužovat se až na konci. Rozhodně bychom neměly vytvářet oblouky a  obočí ztenčovat.
  3.   Hranatý obličej je třeba trochu zjemnit  a ubrat mu na přísnosti. Pomůže příjemně kulaté obočí bez ostré špičky a  vyplatí se širší oblouky.
  4.   Srdcovitý obličej potřebuje vyvážit špičatou bradu. Proto vytvarujeme užší, mírně zakulacené obočí. Může být kratší. a nebude vadit ani takzvaný esovitý tvar. 
  5.   Oválný obličej může mít takové obočí, které mu dala příroda. Půjde pravděpodobně o klasické zakulacené obočí, které se ke svým koncům zužuje.

Kromě tvaru sledujeme i barvu

Dobrá make-up artistka musí umět rovněž namíchat  správnou barvu. Ne všechny zákaznice vědí, jaký odstín bude jejich obličeji slušet. Třeba výrazně tmavé, až černé obočí, které bylo v módě před několika lety, je už pasé. Maximální přirozenost  je nadčasová a bude lepší..

Volíme proto barvu obočí přibližně o dva stupně tmavší, než jsou vlasy. U světlovlásek jde o hnědou nebo šedou, nikdy ne černou. Tmavovláskám stačí jeden odstín navíc oproti vlasům. Zrzky volí hnědou nebo černou; k  nim však přistupujme opatrně. 

Co je to microblading

Microblading je velmi populární metoda permanentního make-upu, která se do světa rozšířila z Asie. Umožňuje vytvořit velmi přirozený vzhled obočí, protože se při něm tetuje chloupek po chloupku. Využívají ho všichni, kteří si přejí doplnit chybějící obočí, zahustit ho a ztmavit.

Permanentní obočí dnes nabízí řada studií, bohužel jsou mezi nimi i méně kvalitní. Výsledek je pak skutečně nehezký. Abychom tomu předešly a naše klientky byly vždy je spokojené, je potřeba se důkladně proškolit a k tomu zvolit opravdu přínosný kurz. Není od věci si zajít na školení i v případě, že už microblading samy praktikujeme. Osvěží nám to znalosti a dodá nový úhel pohledu.

Nabízí vaše studio už microblading, nebo o tom zatím jen uvažujete?