Pokud si přejeme provádět opravdu špičkový microblading, kurz by nás měl mimo jiné naučit jak vybírat vhodný tvar obočí ke konkrétnímu obličeji. Klientky si často neví rady, a proto vkládají důvěru do make-up artistky. Naším úkolem je klientky nezklamat.
Tvar obočí ovlivňuje celý obličej
Ne každý typ obličeje si může dovolit každý tvar obočí. Abychom kulatý obličej ještě víc nekulatily a ten hranatý nedělaly ještě přísnější, je výběr tvaru obočí klíčový. Někdy ovšem klientky přijdou a požadují obočí, které viděly u své oblíbené celebrity. A my bychom jim měly umět vysvětlit, proč to pro ně nemusí být nejlepší.
Obočí je sice jen malá, avšak podstatná část tváře. Umí přímo čarovat s výrazem a hloubkou pohledu. Zvýrazňuje rysy a obličej pak vypadá svěžejší a mladší. Avšak jen při výběru a úpravě toho správného tvaru.
Jaké jsou základní typy obličeje
Nejčastěji rozlišujeme obličej kulatý, oválný, hranatý, dlouhý a srdcovitý.
- Kulatý obličej má lícní kosti přibližně stejně široké, jako je jeho délka. Tváře jsou plné jako jablíčka a celý obličej vzbuzuje baculatý dojem.
- Protáhlý obličej je výrazně delší a občas se mu nelichotivě říká koňský.
- Hranatý obličej má velmi výraznou čelist, která je stejně široká jako čelo. Hranatá bývá i brada a celkový dojem tváře je přísný.
- Srdcovitý obličej se vyznačuje širokým čelem a postupným zužováním směrem dolů k bradě. Ta bývá špičatá a ostrá.
- Oválný obličej je považován za ideální, protože mu sluší téměř cokoliv. Je delší než širší a má jemné harmonické rysy.
Obočí, které bude těmto typům obličeji slušet
- Kulatý obličej potřebuje dodat trochu ostrosti. Proto mu sluší klenuté obočí, které je co nejvyšší a špičatější. Nemusí být příliš tlusté a především ne krátké. Pak by obličej vypadal buclatý a širší. Obočí proto musíme zašpičatit a nezkracovat.
- Dlouhý obličej potřebuje rovný tvar obočí, kterým se tvář rozšíří. Nevadí, že bude široké a zužovat se až na konci. Rozhodně bychom neměly vytvářet oblouky a obočí ztenčovat.
- Hranatý obličej je třeba trochu zjemnit a ubrat mu na přísnosti. Pomůže příjemně kulaté obočí bez ostré špičky a vyplatí se širší oblouky.
- Srdcovitý obličej potřebuje vyvážit špičatou bradu. Proto vytvarujeme užší, mírně zakulacené obočí. Může být kratší. a nebude vadit ani takzvaný esovitý tvar.
- Oválný obličej může mít takové obočí, které mu dala příroda. Půjde pravděpodobně o klasické zakulacené obočí, které se ke svým koncům zužuje.
Kromě tvaru sledujeme i barvu
Dobrá make-up artistka musí umět rovněž namíchat správnou barvu. Ne všechny zákaznice vědí, jaký odstín bude jejich obličeji slušet. Třeba výrazně tmavé, až černé obočí, které bylo v módě před několika lety, je už pasé. Maximální přirozenost je nadčasová a bude lepší..
Volíme proto barvu obočí přibližně o dva stupně tmavší, než jsou vlasy. U světlovlásek jde o hnědou nebo šedou, nikdy ne černou. Tmavovláskám stačí jeden odstín navíc oproti vlasům. Zrzky volí hnědou nebo černou; k nim však přistupujme opatrně.
Co je to microblading
Microblading je velmi populární metoda permanentního make-upu, která se do světa rozšířila z Asie. Umožňuje vytvořit velmi přirozený vzhled obočí, protože se při něm tetuje chloupek po chloupku. Využívají ho všichni, kteří si přejí doplnit chybějící obočí, zahustit ho a ztmavit.
Permanentní obočí dnes nabízí řada studií, bohužel jsou mezi nimi i méně kvalitní. Výsledek je pak skutečně nehezký. Abychom tomu předešly a naše klientky byly vždy je spokojené, je potřeba se důkladně proškolit a k tomu zvolit opravdu přínosný kurz. Není od věci si zajít na školení i v případě, že už microblading samy praktikujeme. Osvěží nám to znalosti a dodá nový úhel pohledu.
Nabízí vaše studio už microblading, nebo o tom zatím jen uvažujete?