Studie na obnovu Petrovy boudy

Podle serveru Trutnovinky.cz představí firma Snowy Chalet oficiálně studii na obnovu Petrovy boudy až po skončení správních řízení na Městském úřadu ve Vrchlabí Podle Karla Jandy z firmy Snowy Chalet, která Petrovku vlastní, do té doby nebude firma svůj záměr na obnovu boudy komentovat.

V prvním správním řízení hrozí firmě až dvoumilionová sankce, protože před požárem nezajistila objekt proti vlhkosti a větru, jak ji radnice ve Vrchlabí uložila. V druhém správním řízení se řeší zajištění…
Source: Krkonošské boudy

Na Luční boudě si budete moct dát Paroháče

Na Luční boudě začnou od letní sezony 2012 vařit vlastní pivo. Místní zlatý mok se bude jmenovat Paroháč a s jeho výrobou pomůže provozovatelům boudy Budějovický Budvar. Na Luční boudě tak vznikne nejvýše položený minipivovar svého druhu v Evropě.

Klára Sovová, předsedkyně představenstva společnosti AEZZ, která Luční boudu provozuje, také prozradila, že Paroháč se bude vařit jako dvanáctka s označením Dvanácterák, čtrnácti stupňové pivo bude Čtrnácterák a pro vybrané příležitosti se…
Source: Krkonošské boudy

V Krkonoších hořela Kolínská bouda

V Krkonoších hořela 11. ledna roku 2012 Kolínská bouda. Při požáru Kolínské boudy kousek nad Pecí pod Sněžkou zasahovali ve středu odpoledne hasiči. Na místo byly vyslány tři hasičské jednotky z Trutnova.

Hasiči dostali hlášení o požáru kolem 13. Hodiny. Majitel Kolínské boudy během cesty na místo požáru hasičům oznámil, že se mu podařilo oheň zvládnout a proto na místo nakonec dorazili jen dvě jednotky, jedna byla odvolána.

Hasiči na místě zjistili, že šlo o požár sauny mimo…
Source: Krkonošské boudy

Labská bouda opět ožívá

Labská bouda, která podle mnohých kritiků značně hyzdí Krkonošské hřebeny, opět ožívá. Po dlouho dobu nebylo vůbec jasné, co s Labskou boudou vlastně bude a zda předimenzovaný železobetonový kolos stojící na hraně Labského dolu, neodkoupí stát nebo Krkonošský národní park.

O odkoupení a demolici Labské boudy usilovalo ministerstvo životního prostředí spolu se Správou Krkonošského národního parku čtyři roky. Majitel boudy Martin Pumr nevylučoval, že ji prodá. Úřady ale nebyly schopny…
Source: Krkonošské boudy

Stát Labskou boudu nakonec nekoupí

Ministerstvo životního prostředí definitivně upustilo od záměru vykoupit od majitele Labskou boudu v Krkonoších a zbourat ji. Důvodem je nedostatek financí, celý proces měl vyjít až na 90 milionů korun. Labská bouda se potýká se špatnou pověstí a nezájmem turistů.

Majitel Labské boudy Martin Pumr již před několika týdny uvedl, že vleklé jednání se státem zřejmě ukončí. Zahájil rekonstrukci interiérů, začal s výměnou topení, záchodů, podlah a obložení. Zrekonstuovanou část s 50…
Source: Krkonošské boudy