Omrzely vás české hory? Objevte kouzlo polských skiareálů!

O Polsku se traduje, že bylo oproti ostatním zemím bývalého východního bloku vždy tak trochu napřed. Ale co lyžování? V souvislosti s dovolenou u našich severních sousedů obvykle padne zmínka o historických městech a pobřeží Baltského moře. Polské skiareály přesto stojí za to – úroveň služeb je zde minimálně stejná jako u nás a ceny skipasů srovnatelné s Krkonošemi. Připravte se však na trochu jiné sjezdovky, než na jaké jste zvyklí z české strany hor.

Continue reading “Omrzely vás české hory? Objevte kouzlo polských skiareálů!”

Kam v Evropě za potápěním?

 

Chcete-li strávit dovolenou potápěním v moři a pozorováním podmořského světa, nemusíte vyrážet až do Tichomoří či do Karibiku. I v Evropě je celá řada lokalit, které nabízejí úžasné zážitky při potápění nebo aspoň šnorchlování. Zajímavá místa jsou zejména v oblasti Středomoří, ale zkušení potápěči tvrdí, že nejlepší podmínky pro potápění najdete na Jadranu.

 

Nejlepší tipy

  • ostrov Elba – nachází se mezi Korsikou a pobřežím Itálie, ke které patří. Na Elbě je zhruba 36 potápěčských lokalit, kde se lze potápět s profesionálními instruktory. K nejznámějším patří La Corbela, La Facciola, Secca di Fonza či Corbelli
  • řecký ostrov Korfu – nádherné moře, které je zde teplé, láká potápěče a šnorchlaře. Zdejší podmínky jsou příznivé pro život spousty mořských živočichů
  • potápění mezi vraky lodí a ponorek z 2. světové války ve Francii
  • vynikající podmínky pro potápění najdete i v dalších lokalitách, jako je například Sardinie, Korsika a některé řecké či chorvatské destinace.

 

Mohlo by vás zajímat: Jaká je největší chyba při cestování do zahraničí?

Důležitost cestovního pojištění

Při potápění nemůžete nikdy předvídat, co se může stát. I přes maximální opatrnost může dojít k úrazu, v horším případě k infarktu, což obnáší vysoké peněžní částky za hospitalizaci a léčení. Pokud však máte odpovídající cestovní pojištění, pojišťovna vám léčebné výlohy proplatí. Budete-li chtít sjednat cestovní pojištění, ale nechcete zbytečně přeplácet, můžete vyzkoušet cenový srovnávač a ušetřit až 50% v porovnání se standardním pojištěním sjednaným v některé pojišťovně.

 

Mohlo by vás zajímat: Nejlevnější cestovní pojištění

Jak je důležité míti cestovní pojištění

Nejhorší chvíle na cestování je, když se začne všechno sypat. Štěstí, jakoby vás opustilo a na vás se hrne problém za problémem. A ten největší je, že jste v cizí zemi, která má mnohdy ceny zdravotních výdajů či náhrad škod násobně vyšší, než jsou ty české. Continue reading “Jak je důležité míti cestovní pojištění”