Věřte, že dovolená v Krkonoších nebude vaše poslední. České hory si oblíbí nejeden cestovatel

Krkonoše jsou hory se srdcem a duší. Ideální místo pro letní i zimní dovolenou, a to jak bez dětí, tak i s nimi. Najdete tu spoustu překrásných míst – roubenky, rašeliniště, louky, háje, lesy, hluboké údolí, čisté lesy a mnoho dalších. Celá oblast je označena turistickými trasami, které vedou k různým přírodním zajímavostem. Podívejte se na místa, která byste si neměli nechat ujít.

Vydejte se na vyhlídku Ptačí kámen

Malý kousek od Špindlerova mlýna, severně k našim nejvyšším horám, se tyčí Ptačí kámen. Jedná se o skalní vyhlídku nacházející se nad Medvědím dolem – v nadmořské výšce 1310 metrů. Můžete dojet autem či autobusem, ale pouze do Špindlerova mlýna. Odtud vás zaveze kyvadlová doprava na takzvanou Špindlerovku. Dále už ale musíte po svých, a to ve směru červené turistické značky k Petrově boudě a následné po modré na vyhlídku. Užijte si krásné výhledy na Labský důl, Medvědín a jiná místa.

Sněžné jámy v Krkonoších

Vydejte se na polskou stranu Krkonoš, kde můžete zahlédnout Sněžné jámy. Je jich tu více. Malá jáma měří 550 metrů, Velká jáma měří 880 metrů a je víc než dvě stě metrů hluboká. Na dně jam se nachází ledovcová jezírka, která stojí za pohled. Na samém dně jam vede trasa, kterou můžete projít. Není moc pohodlná, ale za to vám nabídne krásné a jiné úhly pohledu. 

Na Pančavský vodopád

Pančavský vodopád je snad nejznámějším vůbec. Měří 148 metrů a nabízí krásnou podívanou na zurčící vodu a úchvatné kaskády. Voda stéká z Pančavské louky do Labského dolu. U vodopádu je možné vyjít na Ambrožovu vyhlídku, ze které uvidíte na Labský důl. Ale nejen to – uvidíte také Kozí hřbety, Lysou horu nebo Kotel. Pančavský vodopád je dobře přístupný, takže s vámi mohou jít i děti, ale po svých. Odrážedla a kočárky raději nechte doma. Láká vás místní čistá příroda a její zajímavosti? Není nic lepšího, než se do těchto míst vydat na dovolenou či alespoň na prodloužený víkend. Každý z nás si jistě zaslouží odpočinek. Ubytování v Krkonoších vám může zajistit Hauzi.c

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *